Toate locurile de muncă

Sales Representative for South Romania Region

Jobdescription

The HENNLICH Group with trade representations in 18 countries is looking for Sales Representative for South Romania Region (Oltenia & Muntenia)

We are looking for full-time colleague. Contact us if you are a team player with a good character a good sales talent.

Sales Representative for South Romania Region (Oltenia & Muntenia)

We offer:

  • An interesting position in a great team
  • Appropriate salary plus success commission, depending on personal effort and individual achievements.
  • Regular technical trainings in international teams

HENNLICH Group având reprezentanțe comerciale în 18 țări, caută Reprezentant Vânzări pentru Reguinea Sud a României (Oltenia și Muntenia).

Căutăm coleg full-time. Contactați-ne dacă vă place munca în echipă, aveți o personalitate plăcută și talent în vânzări.

Reprezentant Vânzări pentru Regiunea SUD a României (Oltenia și Muntenia)

Oferta noastră:

  • O poziție interesantă într-o echipă deosebită
  • Salariu adecvat plus comision de succes, în funcție de efortul personal și realizările individuale
  • Participare periodică la training-uri tehnice internaționale

Tasks

Duties:

  • Finding and building up new customers
  • Frequent travelling to potential customers
  • Technical presentation and consulting at customer site, via e-mail and/or on the phone
  • Building up contacts and commercial relationship
  • Interested in marketing activities

Responsabilități:

  • Interes crescut pentru activități de marketing, prospectarea pieței și găsirea de noi clienți
  • Deplasări frecvente la potențiali clienți
  • Prezentarea și consultanță tehnică a produselor la sediul clientului, prin e-mail și/sau telefon
  • Construirea de contracte și relații comerciale

Demands

Requirements:

  • High school diploma or Bachelor degree (commercial studies preferred)
  • English or German language is an advantage
  • Driver license B
  • Availability to travel by car 80% of working time
  • Positive energy personality and proactive person
  • Very good sales, communication and interpersonal relation skills
  • Presentation skills
  • Commercial and technical skills
  • Living in Ilfov, Dambovita, Prahova or Arges, or close surroundings

Cerințe:

  • Absolvent de liceu sau facultate (de preferat studii comerciale) sau experiență în vânzări
  • Limba engleză sau germana constituie avantaj
  • Carnet de conducere categoria B și experiență  minin 1 an
  • Disponibilitate pentru deplasări de serviciu 80% din timpul de lucru, în zona alocată
  • Persoană pozitivă, proactivă, energică, sociabilă
  • Abilități foarte bune de vânzări, abilități de comunicare și de relaționare
  • Abilități de prezentare
  • Înclinații comerciale și tehnice
  • Domiciliul în Ilfov, Dambovita, Prahova or Arges, sau în împrejurimi

Contact

Dacă sunteți interesat de un loc de muncă și vă regăsiți în descrierea de mai sus, vă rugăm să aplicați online sau să trimiteți CVul dvs. în atenția d-nei Larisa Tolan (larisa.tolan@hennlich.ro).

sc HENNLICH srl
str. Patria, Nr. 17, Arad
larisa.tolan@hennlich.ro
www.hennlich.ro

If you are interested in employment and you identify with the above mentioned contents, please apply online, including a cover letter indicating your area of interest, or send an email to Ms. Larisa Tolan (larisa.tolan@hennlich.ro).

Patria street , Nr. 17, Arad

Vă mulțumim că ați aplicat!

Dacă în acest moment nu găsiți posturi libere, ne puteți trimite totuși un CV.
Când vom avea posturi libere vom lua în considerare CV-ul Dvs.